1. Sklep internetowy NOWEX prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci Internet.
2. Umowa sprzedaży zawierana jest pomiędzy klientem a NOWEX Wiesław Antoniuk.

3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

4. Koszt wysyłki towaru dostępne w zakładce Koszty wysyłki

5. Zamówienia przyjmowane są przez stronę www.nowexbhp.pl Po złożeniu zamówienia otrzymują Państwo e-mail z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia. Po wysłaniu paczki klient otrzymuje maila z potwierdzeniem wysyłki.

6. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie otrzymania płatności.

7. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że zamówiony towar dostępny jest w magazynie lub u dostawców. W przypadku niedostępności części towaru objętego zamówieniem, Klient zostaje poinformowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego dalszej realizacji (anulowanie zamówienia, częściowa realizacja, zmiana zamówienia).

8. Na sprzedaż promocyjną przeznaczono ograniczoną liczbę towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności ich wpływania, aż do wyczerpania zapasów produktu objętego promocją. 

9. Do każdego zamówienia wystawiana jest Faktura VAT lub paragon. Faktura wystawiana jest w momencie skompletowania całości towaru do wysyłki.

10. Klient może wycofać swoje zamówienie do momentu jego wysłania, a także wprowadzić zmiany wysyłając e-mail na adres sklep@nowexbhp.pl

11. Wszystkie ceny towarów podane są w złotych polskich (PLN) brutto i zawierają podatek VAT.

12. Zamówienia na towary o różnych czasach realizacji wysyłane są po skompletowaniu całości zamówienia.

13. Termin otrzymania przesyłki to czas realizacji zamówienia oraz czas dostawy przesyłki do odbiorcy.

14. Klient może wybrać następujące formy płatności:

  a). Przelew bankowy na konto sklepu (przedpłata)

  b). Opłata przy odbiorze (należność pobiera dostawca)

  c). Termin płatności dla stałych klientów (7,14,21 dni)

15. Klient może zrezygnować z towaru zakupionego w sklepie bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki (Ustawa z dnia 2 marca 2000r. "o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.). Rezygnacja jest możliwa tylko, gdy towar nie był w żaden sposób używany, kopiowany oraz nie został zniszczony.

16. Towar do zwrotu należy odesłać razem z fakturą lub paragonem. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 7 dni roboczych na konto wskazane przez Klienta (dane do przelewu należy wysłać na sklep@nowexbhp.pl podając także numer faktury). Koszty odesłania towaru nie podlegają zwrotowi. Paczki za pobraniem nie będą przyjmowane.

17. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne może skorzystać z gwarancji u producenta (dotyczy produktów objętych gwarancją producenta). W przypadku skierowania reklamacji do sprzedawcy lub powstania uszkodzeń mechanicznych, Klient powinien odesłać wadliwy produkt pod adres firmy NOWEX Wiesław Antoniuk, ul. Berezowska 20, 21-560 Międzyrzec Podlaski dołączając do niego fakturę, a także wysłać e-mail (na adres sklep@nowexbhp.pl) przedstawiając powód reklamacji oraz numer faktury. Nie będą przyjmowane paczki za pobraniem. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym produktem. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, towar uszkodzony/wadliwy zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, a jeżeli będzie to niemożliwe, sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne produkty o podobnych właściwościach. Koszty przesyłki towaru reklamowanego sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.
 
18. Zgodnie z treścią art. 24 ustawy z dnia 29 października 1997 r. o ochronie danych osobowych informujemy Państwa, iż rejestracja w naszym serwisie oznacza dobrowolną zgodę na przetwarzanie danych osobowych (również adresu e-mail) dla celów marketingowych. Jednocześnie oświadczamy, że dane te wykorzystane będą jedynie do finalizacji zamówienia oraz kontaktu naszej firmy z Klientami, nie będą sprzedawane, ani przekazywane osobom trzecim. Każdy zarejestrowany w naszym serwisie ma możliwość wglądu w swoje dane oraz ich edycji.