Blog

Odpowiedni strój dla kucharza

Wiele osób wychodzi z założenia, że strój może być albo elegancki i wygodny, albo dostosowany do wymagań BHP. Na szczęście nie zawsze przekonanie to jest prawdziwe, doskonałym przykładem zawodu, w którym odzież robocza jest zarówno reprezentatywna, jak i całkowicie dostosowana do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, jest kucharz.

Czytaj dalej

Asortyment dla kucharza – gdzie kupić?

Każdy, kto jest zainteresowany założeniem własnej restauracji, musi stanąć przed szeregiem mniej lub bardziej złożonych decyzji. Jedną z nich z pewnością jest znalezienie odpowiedniego sklepu, w którym uda nam się dostać specjalne akcesoria wykorzystywane przez szefów kuchni.

Czytaj dalej

Specyfika ubrań zawodowych – kitle, bluzy i fartuchy

Istnieje wiele profesji, które wymagają noszenia specjalnej odzieży. Oczywiście zawody, które przychodzą na myśl od razu, są związane przede wszystkim z budownictwem i pracami remontowymi.

Czytaj dalej

Uzupełnianie wyposażenia hotelowego – o czym pamiętać?

Prowadzenie hotelu to ogromna odpowiedzialność, która wymaga pamiętania o wielu różnych aspektach jego funkcjonowania. Jednym z nich zdecydowanie jest konieczność cyklicznego uzupełniania wyposażenia, które udostępnia się gościom na czas ich pobytu.

Czytaj dalej